Aereco dołącza do Grupy Aldes  1. Strona główna
  2. Aereco
  3. Nowości
  4. Aereco dołącza do Grupy Aldes
Nowości -
07/07/2022

Aldes Group, specjalista w zakresie rozwiązań wentylacyjnych i komfortu cieplnego, ogłasza przejęcie grupy Aereco, w celu wsparcia jej strategii rozwoju rynkowego w ramach strategicznego planu na 2025 rok.

Dzięki wielu synergiom technicznym, przemysłowym i handlowym obu podmiotów, połączenie to pozwala Grupie Aldes wzmocnić swoją pozycję we Francji i kontynuować międzynarodowy rozwój w segmencie wentylacji, przy jednoczesnym jak najlepszym wykorzystaniu doświadczenia każdej z dwóch grup.

Połączenie mocy produkcyjnych Grupy Aldes i Aereco pozwoli na tworzenie synergii operacyjnych (komplementarność techniczna, produkty, zasoby laboratoryjne, rozwój i umiejętności przemysłowe) i handlowych (komplementarność ofert i pozycji geograficznych w Ameryce Północnej, Chinach, Ameryce Północnej i na Bliskim Wschodzie).

Utworzony sojusz umożliwi konsolidację przychodów przekraczających 360 milionów euro i zajęcie znaczącego miejsca na rynku globalnym. Połączenie będzie również odpowiadać na ambicje związane z ekspansją geograficzną i asortymentową dzięki wspólnej solidnej bazie wiedzy specjalistycznej.

Aereco Wentylacja w Polsce już od dwudziestu lat wprowadzała na rynek elementy z oferty Aldes (nawiewniki i kratki). Aktualne połączenie Grup pozwoli więc na poszerzenie asortymentu proponowanego na rynku krajowym o produkty ze wszystkich firm wchodzących w skład Grupy Aldes.

Link do pełnej treści informacji prasowej

Kontakt dla mediów

Alice Perrin / 06 38 66 13 55

Diama Niasse / 06 75 35 79 73

monet-aldes@monet-rp.com / 0033 4 78 37 34 64