AERECO dołącza do EUROVENT  1. Strona główna
  2. Aereco
  3. Nowości
  4. AERECO dołącza do EUROVENT
Nowości -
12/07/2022

10 maja 2022 roku AERECO otrzymało członkostwo światowej organizacji Eurovent Association, dołączając tym samym do grona Eurovent Corresponding Member.

Eurovent jest niezależnym stowarzyszeniem, z siedzibą w Brukseli. Powstało w 1958 roku. Skupia wokół siebie czołowych producentów oraz organizacje z sektora wentylacji i klimatyzacji. Reprezentując tym samym ponad 1000 organizacji w Europie i na Bliskim Wschodzie. Z biegiem lat organizacja stała się szanowanym i znanym interesariuszem, który buduje mosty między producentami, których reprezentuje, a stowarzyszeniami, ustawodawcami i organami normalizacyjnymi na poziomie krajowym, regionalnym i międzynarodowym. Eurovent mocno wspiera energooszczędne i zrównoważone technologie, opowiada się za holistycznym podejściem, które łączy również aspekty zdrowia, życia i pracy, a także szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Członkostwo w największej organizacji działającej w branży HVACR to płaszczyzna wymiany wiedzy, informacji,  a przede wszystkim doskonalenia technologii pomiędzy przedsiębiorstwami z całego świata. To również nasz realny wpływ na kształtowanie nowych przepisów, wytycznych i wymagań.

– Mamy nadzieję, że działania w ramach Eurovent pozwolą na doprecyzowanie miejsca naszych skutecznych i efektywnych energetycznie systemów wentylacji podnoszących komfort użytkowników mieszkań na mapie europejskiej wentylacji – powiedział Rafał Finster, Dyrektor Generalny AERECO WENTYLACJA.

Członkostwo w Eurovent będzie niewątpliwie ważnym elementem rozwoju całej grupy AERECO.