1. Strona główna
  2. Aereco

Grupa kapitałowa AERECO

 

AERECO, innowacyjna firma w branży wentylacyjnej

AERECO opracowuje innowacyjne systemy wentylacyjne dla budynków mieszkalnych i biurowych z regulacją intensywności przepływu powietrza w zależności od potrzeb. Podążając za aktualnymi trendami w tej dziedzinie , systemy wentylacji sterowanej zapotrzebowaniem AERECO odpowiadają na wyzwania w zakresie efektywności energetycznej i jakości powietrza wewnętrznego stawiane obecnie wznoszonym budynkom.

AERECO oferuje kilka linii produktów, które można zastosować w różnych systemach, od wentylacji naturalnej i hybrydowej po wentylację mechaniczną i wentylację z odzyskiem ciepła.

Fabryka AERECO

Wynalazca wentylacji HIGROsterowanej, firma AERECO wciąż rozwija innowacyjne rozwiązania systemowe dla budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Skupiając się na kluczowym parametrze – modulacji wielkości strumieni powietrza w zależności od potrzeb – firma AERECO gwarantuje pełne zaspokojenie potrzeb jakości powietrza w pomieszczeniach oraz gwarantuje najwyższą efektywności energetyczną budynku.

Obecnie firma AERECO posiada swoje biura w większości krajów Europy, a także w Chinach, Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz Rosji. Główna siedziba oraz fabryka znajdują się we Francji w Marne-la-Vallée.

Międzynarodowa grupa

Grupa, której siedziba główna i zakład produkcyjny znajdują się we Francji w Marne la Vallée, jest obecna w większości krajów w Europie, a także w Azji i Stanach Zjednoczonych, w ramach spółek zależnych i szerokiej sieci dystrybutorów. Założona w 1983 grupa AERECO zatrudnia obecnie ponad 400 pracowników.

Siedziba główna

Od maja 2014 główna siedziba i zakład produkcyjny AERECO znajdują się w nowym budynku o powierzchni 18 000 mkw w Marne-La-Vallée (we Francji) na co składa się 10 000 mkw zakładu produkcyjnego, 5 000 mkw. powierzchni magazynowej i 3 000 mkw. powierzchni biurowej. Obecna w większości krajów Europy, Chin, Japonii, Stanów Zjednoczonych i Rosji, firma AERECO nadal się rozwija na świecie dzięki wielu przedstawicielstwom międzynarodowym (filie i biura) oraz rozwiniętej sieci dystrybutorów.

Pozycja lidera wymaga ciągłej innowacji

Nasze centrum badawcze opracowuje, bada i testuje innowacyjne zasady działania i procesy, które będą stosowane w naszych produktach. Dzięki ekspertom w dziedzinie jakości powietrza wewnętrznego , akustyki oraz aerodynamiki dysponujemy wiedzą i aparaturą do projektowania nowoczesnych systemów. Nasz zespół inżynierów R&D wdraża koncepcje opracowane przez Centrum Badawcze, biorąc pod uwagę efektywność działania, design, jakość i koszty.

Dzięki najnowocześniejszym stacjom roboczym CAD i maszynom do szybkiego prototypowania, nowe produkty mogą zostać wprowadzone do procesu produkcyjnego na czas, by sprostać zapotrzebowaniu rynku.

Miliony produktów wytwarzanych co roku

Każdego roku wytwarzamy ponad dwa miliony produktów, aby wyposażyć około 300 000 mieszkań na całym świecie. Wszystkie maszyny produkcyjne są projektowane i produkowane wewnątrz firmy. HIGROsterowane czujniki są produkowane i montowane w specjalnie klimatyzowanym pomieszczeniu, tak by sprostać specyficznym potrzebom tego podstawowego elementu produktów wentylacyjnych AERECO.