1. Strona główna
  2. Aereco
  3. Zrównoważony rozwój

AERECO nastawione na zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój został zdefiniowany w 1987 przez norweską premierkę, Gro Harlem Brundtland, jako “rozwój, który pozwala zaspokoić aktualne potrzeby bez ograniczenia zdolności przyszłego pokolenia do zaspokojenia ich własnych potrzeb”. Metody produkcji i zasilania powinny mieć na uwadze zarówno środowisko człowieka, jak i naturalne, i pozwolić wszystkim mieszkańcom Ziemi zaspokoić ich podstawowe potrzeby: jedzenie, dom, ubrania, wykształcenie, pracę, życie w zdrowym środowisku … AERECO dąży do tego i zobowiązuje się do jak najlepszego spełnienia wymogów zrównoważonego rozwoju.

Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez ograniczenie strat ciepła

Dzięki innowacyjnym produktom zaprojektowanym w celu oszczędzania energii, AERECO przyczynia się do ochrony środowiska i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Budynki odpowiadają za prawie 18% całkowitej produkcji gazów cieplarnianych, głównie z powodu ogrzewania, wentylacja i jej wpływ na straty ciepła stał się kluczowym czynnikiem dla środowiska.

Poprawa jakości powietrza wewnętrznego

Poza aspektem energetycznym, jakość powietrza wewnętrznego jest głównym problemem zdrowotnym: w rzeczywistości większość czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Dostosowując intensywność wymiany powietrza do poziomu zanieczyszczenia w każdym pomieszczeniu w domu, systemy wentylacyjne AERECO pomagają poprawić jakość powietrza którym oddychamy.

Ograniczanie szkodliwych substancji w produktach i zmniejszenie ilości odpadów

AERECO gwarantuje, dzięki odpowiednim specyfikacjom i praktykom, że wszystkie komponenty naszych produktów spełniają wymagania dyrektywy EU RoHS. Zgodnie z REACH*, AERECO zapewnia również, że wszystkie chemikalia zawarte w produktach są dokładnie sprawdzane. Przy recyklingu należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiednich tworzyw sztucznych, jak i określonej liczby części używanych do wykonywania poszczególnych funkcji. AERECO jest jedną z pierwszych firm, która zaprojektowała ekologiczną kratkę wyciągową do mechanicznej wentylacji wywiewnej w 2010 roku.

* REACH to rozporządzenie w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń oraz stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów. REACH, które obowiązuje od 1 czerwca 2007, usprawnia i ulepsza ramy legislacyjne Unii Europejskiej (UE) dotyczące chemikaliów.