PL

O nas

about_us_banner_1000x400

Grupa kapitałowa AERECO

AERECO – lider wentylacji sterowanej zapotrzebowaniem

Wynalazca wentylacji HIGROsterowanej, firma AERECO wciąż rozwija innowacyjne rozwiązania systemowe dla budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Skupiając się na kluczowym parametrze – modulacji wielkości strumieni powietrza w zależności od potrzeb – firma AERECO gwarantuje pełne zaspokojenie potrzeb jakości powietrza w pomieszczeniach oraz gwarantuje najwyższą efektywności energetyczną budynku.

Obecna w większości krajów Europy, w Chinach, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Rosji, firma aereco nie zaprzestaje swojego rozwoju. Grupa, której siedziba i fabryka znajdują się we Francji w Marne la Vallee, posiada 10 przedstawicielstw i oddziałów jak również szeroką sieć dystrybutorów.

Na ofertę AERECO składają się różnorodne elementy wentylacyjne znajdujące zastosowanie w prostych i skomplikowanych systemach od wentylacji naturalnej, poprzez mechaniczną po hybrydową:

 • Nawiewniki okienne i ścienne
 • Kratki wyciągowe, wywiewne i regulatory
 • Wentylatory i nasady kominowe
 • Klapy przeciwpożarowe i systemy oddymiania
 • Akcesoria

Dwa miliony elementów produkowanych co rok w aereco pozwala na wyposażenie średnio 300 000 mieszkań na całym świecie, głównie w Europie. Od początku produkcji w 1983 roku, ponad 3,5 miliona mieszkań zostało wyposażone w elementy systemów AERECO.

O nas

 

Fabryka AERECO

Wynalazca wentylacji HIGROsterowanej, firma AERECO wciąż rozwija innowacyjne rozwiązania systemowe dla budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej. Skupiając się na kluczowym parametrze – modulacji wielkości strumieni powietrza w zależności od potrzeb – firma AERECO gwarantuje pełne zaspokojenie potrzeb jakości powietrza w pomieszczeniach oraz gwarantuje najwyższą efektywności energetyczną budynku.

Obecnie firma AERECO posiada swoje biura w większości krajów Europy, a także w Chinach, Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz Rosji. Główna siedziba oraz fabryka znajdują się we Francji w Marne-la-Vallée.

 

Innowacyjność i rozwój

Nasz ośrodek badawczy opracowuje, bada i testuje innowacyjne elementy i procesy, które będą używane w przyszłych produktach. Zatrudniając ekspertów od jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń, akustyki i przepływów powietrza, ośrodek posiada know-how i wyposażenie do zaprojektowania innowacyjnych systemów wentylacji przyszłości.

 

Sprostanie oczekiwaniom rynku

Nasz zespół inżynierów rozwoju opracowuje koncepcje proponowane przez ośrodek badawczy w celu odnalezienia odpowiednich proporcji parametrów pracy, designu, jakości i kosztów. Korzystając z najnowszych stacji roboczych CAD do modelowania 3D oraz laserowego drukowania prototypów możemy zachować odpowiedni rytm wprowadzania innowacyjnych produktów zaspakajając rosnące oczekiwania rynku.

 

Dwa miliony elementów produkowane co rok

Produkcja odbywa się w Marne-la-Vallee we France, na powierzchni 8000 m². Wszystkie urządzenia niezbędne w procesie produkcji zostały zaprojektowane przez aereco. Czujniki HIGROskopijne, reagujące na zmianę wilgotności, produkowane są w specjalnie opracowanych i klimatyzowanych pomieszczeniach, które gwarantują najwyższą jakość tego kluczowego elementu.

 

Jakość bez kompromisów

Certyfikaty AERECOJakość jest kluczowa dla AERECO. Poza procedurami wynikającymi z wymagań certyfikatu ISO 9001, kontrola jakości odbywa się na każdym etapie procesu produkcyjnego aby zapewnić najwyższą powtarzalną jakość produktu odpowiednią do wymagań odbiorcy przy najlepszej cenie i najkrótszym czasie produkcji. Kontrola wewnętrzna jest wsparta również kontrolą i audytami jednostek zewnętrznych francuskich i międzynarodowych.

Historia

Historia innowacji AERECO

 

W 1983 roku Pierre Jardinier, były inżynier CSTB (Francuski Instytut Techniki Budowlanej), podczas badań w laboratorium Serva nad jakością powietrza wewnętrznego w budynkach mieszkalnych, z dwoma partnerami, zaprojektował pierwszą na świecie HIGROsterowaną kratkę wyciągową. Od tego momentu datują się początki AERECO, która jako firma rozwinęła się od małego warsztatu do dzisiejszego obiektu gdzie na powierzchni 8000 m² produkuje się rocznie ponad dwa miliony elementów wentylacji.

Pionierzy AERECO, przekonani o jakości swojego wynalazku od samego początku, w końcu odnieśli wielki sukces. HIGROsterowana wentylacja AERECO stawała się coraz bardziej popularna, wpierw uznana poprzez Electricite de France jako system energooszczędny (certyfikat Vivrelec w 1995), następnie uwzględniona we francuskich przepisach budowlanych (regulacja cieplna RT2000). Obecnie wentylacja HIGROsterowana AERECO jest uznana za poziom referencyjny we francuskiej regulacji cieplnej RT2005 jak i umieszczona w gronie najlepszych rozwiązań energooszczędnej wentylacji z punktu widzenia rozwiązań techniczno-ekonomicznych w regulacji RT2012.

Innowacyjna wentylacja AERECO zdobywa sobie uznanie w wielu państwach na świecie różniących się historią i teraźniejszością budownictwa, wiedzą techniczną, zasadami projektowania, przepisami, kulturą wykonawstwa a nawet klimatem – wszędzie sprawdzając się jako energooszczędna i skuteczna alternatywa dla innych systemów wentylacji.

AERECO w Polsce

 

about_us_banner_1000x400
Firma AERECO od 1999 roku prowadzi w Polsce profesjonalną obsługę klientów w ośmiu biurach regionalnych udzielając porad technicznych na każdym etapie inwestycji: projektowania, instalacji, rozruchu, eksploatacji. Oferowane przez AERECO urządzenia i systemy zabezpieczają potrzeby skutecznej i efektywnej energetycznie wentylacji zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach w Polsce.

Od 2012 roku AERECO oferuje również bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz systemy zapobiegania zadymieniu oparte o elementy włączonego do grupy kapitałowej AERECO zakładu produkcyjnego w Niemczech.

W przypadku pytań techniczno-handlowych prosimy o kontakt z naszymi biurami regionalnymi : Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Warszawa, Wrocław. W razie konieczności kontaktu z logistyką, administracją lub księgowością firmy AERECO – z biurem centralnym w Łomna Las. Skontaktuj się z nami !

 

AERECO WENTYLACJA sp. z o.o.

ul. Kasprzaka 7
01-211 Warszawa

NIP : 527-22-56-495
REGON : 016116167
KRS : 0000035416
Kapitał zakładowy : 350 000 PLN

 

obsługę prawną AERECO zapewnia :

Kancelaria PROKURENT

Makuliński, Moczydłowski, Rostafiński, Włodawiec
Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów
Prokurent Spółka Partnerska

ul. Puławska 39 lok. 50
02-508 Warszawa
tel. 22 646 07 96

kancelaria@prokurent.com
www.prokurent.com

 

obsługę patentową AERECO zapewnia :

Włodarczyk + Włodarczyk

Włodarczyk + Włodarczyk rzecznicy patentowi sp. p.

ul. Spokojna 17/11
20-066 Lublin
tel. 81 479 52 60

biuro@wplusw.pl
www.wplusw.pl

zrównoważony rozwój

banner o nas

 

AERECO, realizuje zasady zrównoważonego rozwoju w praktyce

Pojęcie zrównoważonego rozwoju zostało zdefiniowane w 1987 roku przez panią Gro Harlem Brundtland, norweską premier “jako rozwój, w którym potrzeby obecnego pokolenia mogą być zaspokojone bez umniejszania szans przyszłych pokoleń na zaspokojenie ich własnych”. Metody produkcji i konsumpcji muszą respektować wymagania ludzi jak i środowiska naturalnego i umożliwić wszystkim mieszkańcom Ziemi zaspokojenie ich podstawowych potrzeb: wyżywienia, mieszkania, ubrania, edukacji, pracy, życie w zdrowym środowisku … Aereco, w swoim rozwoju oraz produkcji energooszczędnych systemów wentylacji, zaangażowało się w praktyczną realizację wymagań zrównoważonego rozwoju.

Zredukowanie emisji gazów cieplarnianych poprzez ograniczenie strat ciepła

Dzięki nowoczesnym metodom projektowania nowych rozwiązań, poświęconych oszczędności energii w budynkach, AERECO wnosi wkład w poszanowanie środowiska i w redukcję gazów cieplarnianych. Ponieważ ogrzewanie budynków ma 18% udział w całkowitej produkcji gazów cieplarnianych, łatwo zrozumieć jak znaczny wpływ na środowisko ma ograniczenie energii związane z optymalizacją systemów wentylacji.

Poprawa jakości powietrza wewnętrznego

 

Pomijając sprawy oszczędności energii, każdy powinien czerpać korzyści z powodu czystego powietrza, dla lepszego samopoczucia, zdrowia i podniesienia komfortu w mieszkaniu.

Dobrze zaprojektowany system wentylacji musi gwarantować optymalną jakość powietrza dla użytkowników: zanieczyszczenia powstające w wyniku aktywności człowieka muszą być usuwane tak by zapewnić jak największą czystość powietrza. System wentylacji HIGROsterowanej AERECO automatycznie dostarcza powietrze w ilościach zależnych od zapotrzebowania poszczególnych pomieszczeń, usuwa zanieczyszczenia w miejscach ich powstawania, dzięki czemu optymalizuje jakość powietrza w mieszkaniu.

Wyeliminowanie szkodliwych substancji w produktach, zmniejszenie ilości odpadów

Aereco gwarantuje, według stosownych regulacji, że wszystkie komponenty wykorzystywane w naszych produktach są zgodne z unijną dyrektywą RoHS. Będąc również w zgodzie z dyrektywą REACH aereco potwierdza nie stosowanie niedozwolonych substancji chemicznych w swoich produktach. Recyklingu produktów jest przedmiotem szczególnej uwagi w wyborze tworzyw sztucznych, jak również liczby części używanych do wykonywania elementów wentylacji.

Firma przyjazna środowisku – AERECO w Polsce

Firma aereco wentylacja sp. z o.o. poprzez swoje działania propaguje ideę zrównoważonego rozwoju w zgodzie z duchem poszanowania natury. Dbamy o rozwój naszej firmy nie zapominając jednak o zagrożeniach dla środowiska naturalnego.
Mając to na uwadze firma aereco wentylacja podpisała stosowne umowy z Organizacjami Odzysku na :

 • utylizację opakowań wykorzystywanych w procesie produkcji – umowa z Organizacją Odzysku REKOPOL
 • utylizację zużytego sprzętu elektryczno elektronicznego – umowa z Organizacją Odzysku AURAEKO
 • utylizację odpadów poprodukcyjnych – umowa z firmą AMINEX

Firma AERECO WENTYLACJA posiada certyfikaty i licencje:

 • certyfikat i licencja na Znak Towarowy Zielony Punkt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
 • licencję na używanie znaku „ Firma przyjazna naturze”
 • rejestracja w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska pod nr rejestrowym: E 0014842WZ